קורות וחיים

מהלך חיי הוא מסע מאתגר שאני שמח להמשיך ולהעביר הלאה בכל מסגרת אפשרית. עבורי זוהי בהחלט תחושת שליחות, לספר את סיפור ההחלמה והשיקום שלי וללמד לרכוש את הכלים שסייעו לי ברגעים הקשים ביותר.

לפני כעשרים שנה חוויתי תאונה קשה ביותר, שהגדירה אותי כבעל 100% נכות. התאונה הזו שינתה את חיי. אפשר לומר שנולדתי פעמיים, לפני התאונה ולאחריה.

כיום אני בן 49, נשוי ואב ל-5, ד״ר לחינוך. בחיי היום יום עובד כעורך ראשי בהוצאה לאור.

מקצועית, התחלתי את הקריירה בלימוד הנדסת חשמל ומחשבים באוניברסיטת בן גוריון, לאחר מכן לימדתי במכללה למנהל בתוכנית להסבת אקדמאים ועבדתי במחלקת מחקר ופיתוח ב"אלתא – תעשייה אווירית".

מאוחר יותר ובמשך 20 שנה, הייתי חוקר במסגרת מכון המחקר ARI INSTITUTE. שם למדתי על חוקים אוניברסלים, המשפיעים על בני האדם וכיצד ניתן לרתום אותם לטובת התפתחות הטבע האנושי.

פיתחתי כלי למידה יישומיים של אופני חיבור במערכות אנושיות והתמחיתי בתפקידים של הדרכה, ניהול, הוראה, כתיבה ועריכת תוכן, תכנון וניהול כנסים בחו"ל, והנחיית עשרות תוכניות טלוויזיה.

במהלך השנים עסקתי בפתיחת כתבי מקובלים מקוריים בפני הקהל הרחב, תוך השתדלות ככל האפשר לשמור על האותנטיות של החומרים. בין השאר, שימשתי גם כמנהל ההוצאה לאור הראשי של הוצאת ספרים, אשר תחתיה הוצאנו עשרות ספרים שתורגמו למספר שפות.

לאחר 20 שנות פעילות ועשייה מרובה בשטח ברחבי הארץ והעולם, מול קהלים מגוונים, איגדתי את המעשה והניסיון שצברתי בכתיבת עבודת הדוקטורט. הדוקטורט התמקד בסקירת חוקים אוניברסלים המנהלים את מערכות היחסים בין בני האדם. כל זאת הביא להגדרת גישה חינוכית חדשה, לפתרון המשבר העולמי במאה ה-21, שבאמצעותה ניתן להתמודד באופן חדש עם אתגרים בחיינו – שיטת הדיאלוג המעגלי.

 

כיום אני ממשיך לחקור ולהרצות על הפתרון לדילמות ולקשיים שמתגלים בכל מערכות הקשר בין בני האדם, בכל תחומי החיים, באמצעות הכלים של הדיאלוג המעגלי.